Hyosung, Interfilière Paris'te Hung Yen ile Yeni Balık Masalı İşbirliğini ve Ek Sürdürülebilir Tekstil Çözümlerini Sunuyor

> Hyosung, Interfilière Paris'te Hung Yen ile Yeni Balık Masalı İşbirliğini ve Ek Sürdürülebilir Tekstil Çözümlerini Sunuyor
İç giyim trendlerini karşılamak için yeni okyanus koruma mayo inovasyonu ve tekstil tekliflerini sundu.

Dünya dostu malzemelerde yenilik talep eden ve kapsayıcılık, işlevsellik ve zamansız kadınsılık gibi trendleri kucaklayan samimi giyim, yüzme ve ev giyim markalarıyla Hyosung, Interfilière Paris 2-4 Temmuz'da Porte de Versailles Salon 5.2, J71 standında kapsamlı sürdürülebilir tekstil çözümleri teklifini sundu.
Bir Balık Masalı Hikayesi -Okyanuslarımızı korumak için geliştirilmiş bir mayo yeniliği
Hung Yen Knitting & Dyeing ve Hyosung, başarılı bir sürdürülebilir tekstil yeniliği sunmak için özel bir ortaklıkla bir araya geldi - N850 FishTale - 80/20 Hyosung regen® okyanus karışımından yapılmış bir mayo kumaşı ıskarta balıktan yapılan %100 tüketim sonrası naylon ağlar ve RCS sertifikalı %100 geri dönüştürülmüş creora® regen elastan.
FishTale kumaşı, atılan balık ağlarını toplayarak ve onları regen® okyanus geri dönüştürülmüş naylona dönüştürerek okyanuslarımızın temizlenmesine katkıda bulunur. Bağımsız bir 3. taraf Yaşam Döngüsü Değerlendirmesine (LCA) göre, regen okyanus üretimi, geleneksel naylona kıyasla CO2 emisyonlarını %73, fosil kaynak kullanımını %75,7 ve su tüketimini %98,6 oranında azaltır. Hyosung'un creora® regen elastanı, topraktan çıkarılan yenilenemeyen değerli kaynakları koruyan, geri kazanılmış atıklardan yapılan ilk %100 geri dönüştürülmüş elastandır.
Hung Yen Genel Müdürü Claudia Anselmi, "Sürdürülebilir kumaşların öncüsü olan Hung Yen K&D, 2017'den beri ana faaliyet alanımızın %95'ini oluşturan mayo uygulamaları için yüksek kaliteli, geri dönüştürülmüş kumaşlara hayat veriyor" dedi. "Interfilière'de, uzun vadeli stratejik ortağımız Hyosung ile birlikte dayanıklı, sürdürülebilir hammaddeler yolumuzda bir başka basamak taşı olarak N850 FishTale'i piyasaya sürmekten gurur duyuyoruz."
Simon Whitmarsh-Knight, Tekstil Küresel Pazarlama Direktörü, "Tüm değer zincirindeki ortaklarımıza karmaşık malzeme sorunlarını çözmede yardımcı olmayı taahhüt eden eksiksiz bir sürdürülebilir tekstil çözümü sağlayıcısı olarak, bu en son yeniliği hayata geçirmek için Hung Yen K&D'deki arkadaşlarımızla ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz" dedi.
Sürekli Tekstil İnovasyonu – kapsayıcılık, işlevsellik ve kadınsılık taleplerini karşılayan sürdürülebilir çözümler
Hyosung'a göre, markalar uzun ömürlü çevre dostu malzemeleri daha fazla kabul etmeye başladıkça, samimi giyim pazarı heyecan verici bir dönemden geçiyor. Samimi markalar arasında geri dönüştürülmüş lifler ve kumaşlar birincil sürdürülebilir seçenek olsa da, biyo-bazlı lifler pamuk, ipek ve modal gibi doğal liflerle bir karışım olarak ortaya çıkıyor. İşlevsellik açısından yumuşak esneme, soğutma ve sürdürülebilirlik ile nefes alabilirlik gibi özellikler gereklidir.
Şirket ayrıca, samimi markaların cinsiyet açısından akıcı, çok çeşitli cilt tonları ve boyutları sunan ve vücut pozitifliğini kucaklayan iç çamaşırları sunarak çeşitlilik ve kapsayıcılıkta başı çektiğini belirtti.
Kadınlar ayrıca iç çamaşırlarında kadınsılık ve çekicilik dokunuşuna sahip olmak isterler. Sosyalleşmenin ve giyinmenin geri dönüşüyle birlikte iç çamaşırları, çift sırtlı sadelik, transparan ve tül kumaşlar ve dantellerle yeniden biraz daha gösterişli hale geliyor.
Bu trendleri karşılamak için Hyosung, fuarda aşağıdaki elyaf yeniliklerini sundu.
- creora® biyo-bazlı elastan: %30 yenilenebilir kaynaktan üretilmiş USDA ve SGS sertifikalı elastan
- creora® EasyFlex elastan: Yumuşak esnek elastan. Bu yumuşak streç, daha esnek uyum ve basitleştirilmiş boyutlandırma sağlar.
- creora® color+ elastan: Sırıtmadan tüm yüzeyde daha derin renkler için asit/reaktif boyanabilir elastan.
- regen askin, regen aqua-x: Çok işlevli, %100 geri dönüştürülmüş polyester ve naylon iplikler soğutma, hızlı emilim ve çabuk kuruma avantajları sağlar.
Hyosung ayrıca, ürün geliştiricilerin ve tasarımcıların yenilikçi ipliklerle yapılan giysileri tasarlamasına yardımcı olmak için Moda Tasarım Merkezi tarafından geliştirilen geniş bir kumaş ve konsept giysi yelpazesini tanıttı.