Hyosung’un Sürdürebilir ve Performanslı Elyaf Çözümleri Mayo Markalarının İlgisini Çekti

> Hyosung’un Sürdürebilir ve Performanslı Elyaf Çözümleri Mayo Markalarının İlgisini Çekti

Gezegenimizin geleceği göz önüne alındığında, tüketiciler giderek daha çevre bilincine sahip oluyorlar ve mayo markaları buna dikkate alıp harekete geçerek koleksiyonlarına daha fazla sürdürebilir çeşitler ekliyor.

İki sürdürülebilir elyaf çözümlü mayo markası, yakın zamanda Hyosung'un %100 geri dönüştürülmüş Mipan® regen naylonunu ve geri kazanılmış atıklardan yapılan regen polyesterini benimsedi. Bu elyafların her ikisi de, yeryüzünden silinecek değerli kaynakların kurtarılması dahil olmak üzere enerji tasarrufu faydalarından ötürü Hollanda’daki Control Union Küresel Geri Dönüşüm Standartları (GRS) tarafından onaylandı ve sertifikalandı.
O’Neill mayo, yakın zamanda Hyosung'un Mipan® regen naylonu ile O’Neill Blue sürdürebilir koleksiyonu yeni kadın mayo serisi geliştirerek, okyanuslarımızı koruma sözü veren, kurucusu Jack O’Neill’i onurlandırdı.
70'lerden ilham alan retro modasıyla ve çağdaş bir dokunuşla tanınan Kore merkezli popüler marka Daze Dayz, plastik atıkların geri dönüştürülmesiyle üretilen malzemeleri kullanmak amacıyla, Hyosung'un geri dönüştürülmüş şişelerden üretilen regen polyesteri ile kapsamlı bir mayo serisi geliştirdi.
Yeni fırsatlar için ilham sağlıyor
Hyosung Tekstil Global Pazarlama Direktörü Mike Simko “%100 geri dönüştürülmüş, GRS sertifikalı Mipan regen naylon ve regen polyesterimize karşı muazzam bir ilgi görüyoruz ve bu talebi karşılamak adına kapasitemizi artırmak için önemli yatırımlar yaptık.” dedi.
Hyosung kısa süre önce, terk edilmiş balık ağlarını geri dönüştürerek çevre dostu bir naylon üretmek için Busan Büyükşehir Belediyesi ve bir sosyal girişim olan Netspa ile Mutabakat Anlaşması (MOU) imzaladı. Bu işbirliği, ağların neden olduğu deniz ekosistemlerindeki kirliliği azaltmak ve aynı zamanda deniz çevresini koruma bilincini artırmak için kuruldu. Hyosung, bu yıl içinde Mipan Regen Ocean adını vereceği, balık ağlarından elde edilen malzemenin geliştirilmesine ve ticarileştirilmesine yatırım yapacak.
Sürdürülebilir elyafları ile mayo sektöründe son haberlerde yer almış olsa da, Hyosung'un amiral gemisi elyafı Creora® Spandex, uzun kullanım ömrü sayesinde Speedo, Sloggi, Next, Panache ve daha fazlası gibi birçok önde gelen mayo markası tarafından yıllardır kullanılan önemli bir bileşen olmuştur.
Creora® Spandeks, olağanüstü teknoloji ve kalite ile desteklenen en geniş streç elyaf ürün yelpazesini sunan, dünyanın en büyük spandeks markasıdır.
Hyosung'un birçok Creora® Spandeks ürünü arasında, Creora® Highclo™, Creora® Power Fit ve Creora® Color +, mayo için geliştirilmiş benzersiz avantajlara sahiptir.
- Creora® Highclo™ Spandeks; spandeksin klor hasarına karşı hassasiyetinin üstesinden gelmek için tasarlanmıştır. Mayo kumaşının dayanıklılığını artırır, uzun süreli uyum ve şekil koruması sağlar.
- Creora® Power Fit Spandeks; üstün şekillendirme ve sıkılık sağlamak için tasarlanmıştır. Klora ve ağartıcıya dayanıklıdır ve ayrıca polyester ile karışımlarda olağanüstü renk sağlar.
- Creora® Color + Spandeks; naylon ile karışımlarda derin, canlı ve uzun ömürlü renk sağlar.
Simko, "Sürdürebilirlik, malzemelerin daha uzun süre dayanıklı kalmasına yardımcı olmak için gerek elyaf gerekse geri dönüştürülmüş malzeme halinde, tüketiciye yenilik, sektöre değer kazandırmak ve yenilenmek için bir fırsat dünyasının kapılarını açtı." dedi.