İstanbul Nakış Sanayicileri Derneği‘nden, Tüm Üyeleriyle IGM 2022 27. Uluslararası Konfeksiyon Makineleri Fuarı’na Tam Destek

> İstanbul Nakış Sanayicileri Derneği‘nden, Tüm Üyeleriyle IGM 2022 27. Uluslararası Konfeksiyon Makineleri Fuarı’na Tam Destek
 

Konusunda Türkiye’nin ilk ve dünyanın en önemli fuarlarından birisi olan IGM 2022 İstanbul 27. Uluslararası Konfeksiyon Makine, Yedek Parça ve Yan Sanayi Fuarı’na Türk nakış makine satıcılarından tam destek geldi. Üyeleriyle aldıkları karar doğrultusunda IGM 2022 Fuarı’na katılacaklarını açıklayan İNSAD- İstanbul Nakış Sanayicileri Derneği ile iş birliği protokolü imzalandı.

Konfeksiyon makineleri üreticilerini 27. kez İstanbul Tüyap Fuar Merkezi’nde bir araya getirecek olan IGM 2022 Fuarı, 8-11 Eylül 2022 tarihlerinde düzenlenecek.

ITM-Uluslararası Tekstil Makine Fuarı’nı bir dünya markası haline getiren Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Teknik Fuarcılık A.Ş. ortaklığıyla düzenlenen IGM 2022 Uluslararası Konfeksiyon Makineleri Fuarı, dünyanın dört bir yanından gelecek olan yatırımcıların ve ziyaretçilerin, konfeksiyon makinelerindeki en yeni teknolojileri yakından görebileceği sektörün en kapsamlı buluşma noktası olacak.

Zafer Özbilge: IGM 2022 Fuarı’nda Çok Ciddi Satışlar Yapacağımıza ve Ülke Ekonomimizin İvme Kazanacağına İnanıyoruz

IGM 2022 Fuarı’na katılacaklarını açıklayan İNSAD- İstanbul Nakış Sanayicileri Derneği ve üyeleriyle bir iş birliği protokolü imzalandı. İNSAD Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Özbilge, “Dernek olarak; 26 yıldır Tüyap’ın gerçekleştirdiği Konfeksiyon Makineleri Fuarı’nı çok önemsiyor ve ülke ekonomisine sağladığı katkıyı çok iyi biliyorduk. Üyelerimiz ile yapmış olduğumuz istişareler sonucu bu yıl 30 yıllık fuarcılık deneyimine sahip Teknik Fuarcılık iş birliği ile düzenlenecek olan IGM 2022 Fuarı’na katılmaya karar verdik. Pandemi sürecinde insanlar fuarlara hasret kaldı. IGM Fuarı’nda yurt dışından çok sayıda alım heyetleri ve ziyaretçilerin gelmesiyle çok ciddi satışlar yapacağımıza ve ülke ekonomimizin ivme kazanacağına inanıyoruz.” dedi.

Necip Güney: IGM 2022 Fuarı İç Piyasayı Canlandıracak, İhracatı Arttıracak

Teknik Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Necip Güney ise iş birliği ile ilgili şunları söyledi: “Yaklaşık 20 yıldır süren Tüyap ve Teknik Fuarcılık arasındaki iş birliği sayesinde ITM Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı’nda yakaladığımız başarıyı, konfeksiyon makineleri sektörüne de taşıyacağız. IGM Fuarı’nın kısa süre içinde alanında dünyanın en önemli fuarı olacağına inanıyorum. INSAD üyelerinin bu yolculukta yanımızda olacaklarını açıklamaları bizlere güç verdi. Konfeksiyon ve hazır giyim sektörünün 4 yıllık zorunlu ara nedeniyle heyecanla beklediği IGM 2022 Fuarı’nın iç piyasayı canlandıracağı, ihracatı artırarak sektör için büyüme fırsatı yaratacağını düşünüyorum. İNSAD üyelerine yanımızda oldukları için teşekkür ediyorum.”

Satışları tüm hızıyla süren ve yoğun katılım taleplerinin olduğu IGM 2022 Fuarı; Avrupa’dan Asya’ya, Orta Doğu’dan Balkanlar’a dünyanın birçok yerinden binlerce ziyaretçiye ve alım heyetine ev sahipliği yapacak. Geniş ve kapsamlı katılımcı profili, teknoloji ve ürün çeşitliliği ile tüm konfeksiyon ve hazır giyim sektörünü kucaklayacak olan IGM 2022 Fuarı’nda, dikişten kesime, ütüleme sistemlerinden paketlemeye, nakıştan baskıya kadar konfeksiyon ve hazır giyim üretiminde kullanılan en son teknolojiler sergilenecek.