ITMA 2023’e İtalya Ev Sahipliği Yapacak

> ITMA 2023’e İtalya Ev Sahipliği Yapacak

ITMA 2023’e İtalya Ev Sahipliği Yapacak

Avrupa Tekstil Makineleri Üreticileri Komitesi CEMATEX, ITMA’nın 19.sunun İtalya’nın Milano kentinde yapılacağını açıkladı. ITMA 2023, 8 – 14 Haziran 2023 tarihleri arasında Fiera Milano Rho Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Yakın zamanda düzenlenen CEMATEX Genel Kurulu’nda ITMA 2023’ün Milano’da düzenlenmesi kararı alındı. CEMATEX Başkanı Sayın Fritz P. Mayer şunları söyledi: “ITMA 2015 katılımcıları ve ziyaretçilerinden çok olumlu dönüşler aldık. Milano, 200.000 metrekareyi aşan ve küresel bir kitleyi çeken ITMA gibi büyük ölçekli fuarlar düzenlemek için mükemmel bir altyapıya sahip. Bu büyük şehir dünyanın her yerine hava ulaşımı bağlantıları ve geniş bir yelpazede ağırlama hizmetleri sunuyor. Aynı zamanda İtalya büyük bir tekstil makineleri üreticisi olup geniş bir tekstil endüstrisine sahip. ”

İtalyan Tekstil Makineleri Üreticileri Birliği ACIMIT’in Başkanı Alessandro Zucchi, “Milano’nun ITMA 2023’e ev sahipliği yapmak üzere seçilmesinden çok memnunuz. Başarılı bir organizasyon yapmak için devlet kurumları ve yerel ortaklar da dâhil olmak üzere tüm taraflarla sıkı çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Fiera Milano ITMA 2015’e Ev Sahipliği Yapmıştı

ITMA 2015’e ev sahipliği yapan Fiera Milano, kısa bir süre önce listelenen diğer 9 adayı eleyip listeden çıkararak ITMA 2023 hedefini gerçekleştirdi. Fiera Milano İcra Kurulu Başkanı Fabrizio Curci, “Tekstil ve giyim sektörüne yönelik en üst düzeye sahip uluslararası makine ve teknoloji fuarı ITMA’yı İtalya’ya bir kez daha getirmemiz bizim için büyük bir memnuniyet sebebi. Organizatörlerin bize gösterdikleri güven, Fiera Milano’nun profesyonel yaklaşım ve kaliteli hizmetlerin bir kanıtıdır. Burada daha önce yapılmış başarılı uluslararası etkinliklerin garantisidir.” diye konuştu.

Dünyanın en büyük tekstil ve konfeksiyon teknolojisi fuarı ITMA, 1951’den beri dört yılda bir gerçekleştiriliyor. Bir sonraki fuar 20 – 26 Haziran 2019 tarihleri arasında İspanya’da Fira de Barcelona, Gran Via mekânında gerçekleştirilecek.

ITMA 2019’daki stand alanlar tükendi ve yeni başvuru sahipleri bekleme listesine alındı. Fuar, tüm tekstil ve konfeksiyon üretim değer zincirinin yanı sıra lifler, iplikler ve kumaşlar için en son teknolojilerini ve sürdürülebilir çözümlerini sergilemek üzere 1.600’den fazla katılımcının ilgisini çekiyor.