PANGAIA, Hyosung creora® Biyo-Bazlı Elastan ile Yapılan Bitki Bazlı Spor Giyim Koleksiyonunu Genişletiyor

> PANGAIA, Hyosung creora® Biyo-Bazlı Elastan ile Yapılan Bitki Bazlı Spor Giyim Koleksiyonunu Genişletiyor
Yeni erkek kapsül koleksiyonu ve kadınlar için eklenen renk gruplarıyla tanışın

Geçen sonbaharda piyasaya sürülen bitkilerden güç alan bir koleksiyon olan Motion'ın başarısının ardından, amaca yönelik malzeme bilimi markası PANGAIA, ürün yelpazesini erkekler için yeni bir kapsül koleksiyonu ve kadınlar için ek renk grupları içerecek şekilde genişletti.
PANGAIA Motion koleksiyonu, türünün ilk örneği olan %99,99 bitki bazlı EVO® Naylon ve yüzde 30 bitki bazlı creora® elastan ile yapılan, markanın bugüne kadarki en biyo-bazlı teklifidir. Aktif giyim, rahatlık ve esneklik sunan dikişsiz şekillerle güncellenmiş bir görünüme ve hisse sahiptir- hafif sıkıştırma ile ikinci bir cilt hissi verecek şekilde tasarlanmıştır.
Motion koleksiyonunda volkanik gri ve siyah renklerde sunulan Motion Mesh Erkek Tişörtü, Motion Fermuarlı Uzun Kollu Erkek Üstü ve Motion Erkek Taytı bulunur. Kadın koleksiyonunda sırt, yeşillik yeşili ve gök mavisinin yanı sıra yeni taupe ve kobalt mavisi renklerinde sunulan Women's Motion Spor Sütyeni, Motion Ribanalı Kadın Atleti, Women's Motion T-Shirt, Women's Motion Şort ve Women's Motion Taytı yer alıyor.
Hyosung Avrupa Pazarlama Müdürü Claire O'Neill, "PANGAIA'nın bitki bazlı Motion koleksiyonuna böylesine muhteşem bir tepki görmekten heyecan duyuyoruz" dedi. “Tüketicilerin giyim satın alırken daha sürdürülebilir seçimler yaptıklarının gerçek bir kanıtı. Amacı gezegene gerekenden fazlasını geri vermek olan böylesine yenilikçi ve tutkulu bir markayla devam eden iş birliğimizi dört gözle bekliyoruz.”
PANGAIA, bir spor giyim yelpazesinde creora® biyo-bazlı elastanı dünya çapında tanıtan ilk marka oldu. İplik, bitki bazlı malzemelerle yapıldığını ve çevre dostu bir ortamda üretildiğini garanti eden SGS sertifikalıdır. Yakın tarihli bir üçüncü taraf LCA'ya göre, creora® biyo-bazlı elastan üretimi, geleneksel elastan üretimine kıyasla karbon ayak izini yüzde 20 oranında azaltır.
PANGAIA Motion koleksiyonu, PANGAIA.com adresinde çevrimiçi olarak mevcuttur.