PANGAIA, Hyosung ile İş Birliği Yaptığı Yeni Nesil Bitki Bazlı Spor Giysilerini Piyasaya Sürüyor

> PANGAIA, Hyosung ile İş Birliği Yaptığı Yeni Nesil Bitki Bazlı Spor Giysilerini Piyasaya Sürüyor
Biyo çeşitliliği destekleyen, petro-kimyasalları ortadan kaldıran ve iklim açısından olumlu bir geleceği destekleyen malzemeler bulma misyonundaki Materials Science Brand PANGAIA, yeni ve geliştirilmiş bitki bazlı spor giyim serisi Activewear 3.0'ı piyasaya sürdü.

Activewear 3.0, markanın, tekstillerinin işlevselliğini genişletmek için yüksek teknoloji süreçleri ve sürdürülebilir kimyalarla zenginleştirilmiş, doğanın bolluğundan yararlanmayı içeren "yüksek teknolojili doğalcılık" maddi felsefesine uygun olarak ilerliyor.
PANGAIA'nın üç renk grubunda dört temel stil içeren spor giyim serisinin üçüncü versiyonu, markanın bugüne kadarki en biyo-temelli ürünü. Türünün ilk örneği olan %99,99 bitki bazlı EVO® Naylon ve yüzde 30 bitki bazlı creora® elastan kullanılarak yapılmıştır.

Markanın Activewear 3.0 serisi, türünün ilk örneği olan creora® biyo-bazlı elastan kullanıyor

ABD'de hasat edilen endüstriyel mısırdan elde edilen yüzde 30 biyobazlı içerikle piyasaya çıkan ilk marka Hyosung'un creora® elastanıyken; PANGAIA, bu yeni streç elyafı bir spor giyim yelpazesinde dünya çapında tanıtan ilk markadır. İplik, bitki bazlı malzemelerle yapıldığını ve çevre dostu bir ortamda üretildiğini garanti eden SGS sertifikalıdır. Yakın tarihli bir üçüncü taraf LCA'ya göre, creora® biyo-bazlı elastan üretimi, normal elastan üretimine kıyasla karbon ayak izini yüzde 23 oranında azaltıyor.
Hyosung Avrupa Pazarlama Müdürü Claire O'Neill, "PANGAIA, yeni malzemelere yenilikçi yaklaşımıyla büyük saygı görüyor ve genellikle sürdürülebilir çözümlere öncülük etmesiyle anılıyor. Bir tekstil çözümleri sağlayıcısı olarak, böylesine saygın bir markanın, müşterilerinin satın alma ve giyme konusunda kendilerini iyi hissedecekleri gelişmiş bir bitki bazlı spor giyim koleksiyonu geliştirme vizyonunu gerçekleştirmesine yardımcı olmak için Hyosung ile ortaklık kurmasından gurur duyuyoruz” dedi.
PANGAIA'nın aktif giyiminin evrimi, rahatlık ve esneklik sunan dikişsiz şekillerle güncellenmiş bir görünüm vermekle beraber, hafif sıkıştırma ile de ikinci bir deri gibi hissetmek için tasarlanmıştır. Ek olarak, her bir giysi markanın PPRMINTTM apresi ile işlenir, böylece giysiler daha uzun süre taze kalır.
En son ürün yelpazesi siyah, yeşillik yeşili ve gök mavisi olmak üzere dört stil içerir ki bunlar; sütyen, kısa üst, şort ve tozluk. PANGAIA'nın en yeni aktif giyim koleksiyonu, PANGAIA.com'da çevrimiçi olarak mevcuttur.