Tekstil Aksesuarlarında 4.Trend ve İnovasyon Buluşması

> Tekstil Aksesuarlarında 4.Trend ve İnovasyon Buluşması

Tekstil Aksesuarlarında 4.Trend ve İnovasyon Buluşması

Konfeksiyon Yan Sanayicileri Derneği (KYSD) tarafından bu yıl 4.kez gerçekleştirilecek olan “Tekstil Aksesuarları Trend ve İnovasyon Etkinliği” 19-20 Kasım tarihlerinde Wow Airport Otel Convention Center’da kapılarını açıyor.

Türkiye’de askı, astar, dar dokuma, düğme, etiket, fermuar, tela, kapitone ve metal aksesuar üreten 100’e yakın firmanın en inovatif ve trend ürünlerini sergileyeceği organizasyon dünyada bir ilk olma özelliğini taşıyor. İki gün sürecek organizasyon boyunca hazır giyim sektörünün satın alma, tasarım ve ürün geliştirme departmanlarından sayısız ziyaretçiyi ağırlayacak olan organizasyona moda ile ilgilenen herkesin ilgi göstermesi bekleniyor. Etkinlik süresince gerçekleştirilecek seminerler yoluyla sektörün geleceğini yakından ilgilendiren konular ele alınarak vizyon çerçevesinin tartışılması planlanıyor. Ayrıca turkishtrimmings.com adresi üzerinden dijital platforma da taşınan etkinlik yıl boyu sürecek bir B2B organizasyonuna dönüşüyor. Ülkemizdeki mümessil firmaların yanı sıra yerel markalarımızın yoğun katılım gösterdiği organizasyon her yıl çıtasını yükselterek yoluna devam ediyor. Avrupalı markalara üretim gerçekleştiren ihracatçılarımıza tekstil aksesuarları konusunda çığır açan yenilikler sunan bu etkinlik ülkemiz hazır giyim sektörünün gelişimine de büyük katkı sağlıyor. Yurtiçi ve yurtdışından gelen ziyaretçilerin profesyonel stantlarda iki gün boyunca ağırlandığı bu etkinlik, her yıl büyüyen çehresiyle ülkemizin önemli marka değerlerinden birisi olmayı başarıyor. Okan Üniversitesi Moda Tasarım Bölümü öğrencilerinin sadece tekstil aksesuarları kullanarak hazırladıkları koleksiyon da etkinliğe gelen ziyaretçilerin büyük ilgisini çekiyor.

“Moda, hazır giyim, tekstil ve tasarımla ilgilenen herkesi bekliyoruz” Etkinlik ile ilgili açılamada bulunan KYSD Fuar Komitesi Başkanı ve üyeleri bu önemli organizasyonla ilgili görüşlerini bizlerle paylaştılar: KYSD Fuar Komitesi Başkanı İsmail Ali Şahin: “Her yıl ivmesi yükselen bu organizasyon yoluyla tekstil aksesuarlarında en yeni ve inovatif ürünleri ziyaretçilerimize sunmanın gururunu yaşıyoruz. Sektörümüzün geldiği noktayı görmemiz ve gelişimini sürdürebilmemiz adına bu etkinlik büyük önem arz ediyor.” KYSD Fuar Komitesi üyesi Emir Ali Kılıç: ”Üniversite-sanayi işbirliği adına da doğru bir iş yaptığımızı düşünüyorum. Fuar komitemiz ve dernek ekibimizin büyük özveri ve emekleriyle ortaya koyduğumuz bu etkinlik hazır giyim, tekstil ve konfeksiyon yan sanayi sektörlerimiz adına büyük bir kazanımdır.” KYSD Fuar Komitesi üyesi İbrahim Şentürk: ”Bu yıl etkinliği dijital platforma taşıyarak tekstil aksesuarlarında moda ve trend anlayışını yıl boyu sürdürmeyi planlıyoruz. Bu gelişmeyle sektörümüz çağın gereksinimlerine dönük büyük bir atılım gerçekleştirmeyi başarmıştır”.

KYSD Fuar Komitesi üyesi Okan Atabeyoğlu: ”Sektör olarak küresel çapta bir organizasyon gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Ülkemizin bu alanda geldiği noktayı göstermemiz açısından Trend ve İnovasyon Etkinliğimiz büyük önem arz etmektedir.” KYSD Fuar Komitesi üyesi Muharrem Özçelik:”Ülkemizin alt yapısı oturmuş ve gelişmiş sektörlerinden olan Konfeksiyon Yan Sanayi sektörünü geleceğe taşıma anlamında büyük bir proje gerçekleştiriyoruz. Moda ve tasarımın tekstil aksesuarları sektöründe geldiği noktayı göstermesi açısından oldukça verimli bir organizasyon” KYSD Fuar Komitesi üyesi Ramazan Tuncay: ”Dünya’da bir örneği daha olmayan bu organizasyonu gerçekleştirirken bizlere her anlamda destek olan oda ve birlik başkanlarımıza sonsuz teşekkür ediyoruz. Ülkemizde ve dünyada moda, hazır giyim, tekstil ve tasarımla ilgilenen herkesi bu büyük buluşmaya davet ediyoruz.”