Tunca Teknik’ten Endüstriye Yerli ve Milli Çözüm

> Tunca Teknik’ten Endüstriye Yerli ve Milli Çözüm

Merkezi yönetimi ve üretim tesisleri Bursa NOSAB & HOSAB’da bulunan Tunca Teknik Makine A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kamil TUNCA hayata geçirdikleri projeler hakkında kısaca bilgi verdi.
 
Tunca Teknik Makine, 1988’den günümüze kadar Endüstriyel kayış & konveyör bant başta olmak üzere, endüstriyel HDPE & LDPE torba ve shrink üretimine ilave olarak pandemi sürecinde yerli ve milli CNC kesim makinesi üretimine başladı. Bunlara ek olarak hayatımızın her alanında endüstriden gündelik hayatımıza kadar kullanımı yaygın olan PCV levha üretimine de yatırım yaptıklarına değinen Tunca Teknik Makine A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Tunca şu açıklamalarda bulundu:
 
“Tunca Teknik A.Ş., 1988 yılından beri Türk endüstrisine değer kazandırıyor. Şirket, yıllar içinde makine imalatı konusunda ihtisaslaşarak yerli teknolojiye de katkı sağladı. Yerli endüstriye durmaksızın destek sunan Tunca Teknik’in çalışmaları, yaşanan pandemi sürecinden sonra da hız kesmedi.”
 
Küresel ölçekli yaşanan salgın sürecinin günümüzde hissedilen etkilerine rağmen çalışmalarına devam ettiklerine değinen Kamil Tunca, Bursa DOSAB’da kurulan BUTEKOM’da (Tekstil ve Teknik Tekstil Mükemmeliyet Merkezi) yerli CNC makinelerinin 25 Mayıs 2022 tarihinde yapılan workshop ile tanıtıldığı bilgisini bizlerle paylaştı.
 
Tunca Teknik, yaptığı tüm hazırlıklar neticesinde uzun yıllardır tekstil-konfeksiyon, otomotiv, mobilya-koltuk ve son dönemde öne çıkan teknik tekstil (kompozit) ürünlerinin kesiminde kullanılan ve piyasada daha çok numune kesim makinesi olarak bilinen Tek Kat Otomatik kesim makinesinin tasarımında değişiklikler yaparak çalışmalarına devam ediyor.
 
Yeni tasarıma sahip yerli ve milli teknolojinin ürünü Tunca Tek Kat Otomatik Kesim Makinelerinin 21-24 Haziran 2022 de Frankfurt’ta düzenlenecek Texprocess fuarında, akabinde 09-11 Eylül 2022 tarihlerinde İstanbul TÜYAP fuar merkezinde düzenlenecek IGM fuarında sergileyeceklerini ve stantlarını bir yıl önceden ayırttıklarını ifade etti.
 
Konfeksiyon, Otomotiv, Mobilya-Koltuk ve Teknik Tekstil sektörlerinin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanan Tunca Tek Kat Otomatik Kesim Makinesi “Yerli ve Milli” sloganı ile tüm firmaların beğenisine sunmanın sonsuz gurur ve sevinicini yaşadıklarını belirten Tunca Teknik Makine A.Ş. Yön. Kurulu Başkanı Kamil Tunca, güncel teknolojinin bütün olanaklarını kullanarak hazırladıkları makinenin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını dileyerek sözlerini sonlandırdı.