Türkiye Hazır Giyim Sanayinde Devler Buluşması Gerçekleşti

> Türkiye Hazır Giyim Sanayinde Devler Buluşması Gerçekleşti

Glengo Lectra Teknoloji’nin ev sahipliğinde, Lectra Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Daniel Harari’nin de katılımı ile Türkiye hazır giyim sanayinin önde gelen liderleri 15 Eylül 2022 tarihinde İstanbul’da bir araya geldi.

Yakın zamanda açıklanan özellikle hazır giyim endüstrisindeki teknoloji çözüm ortaklarından dünya devi Lectra ve Gerber markalarının, Türkiye’de “Glengo Lectra Teknoloji” adı altında birleşen operasyonel oluşumuyla artan etkin rolü ve güçlenen yapısı ile sektör paydaşlarının yolculuğuna hız kesmeden eşlik etmeye devam ediyor.
Haziran ayında resmi olarak birleşen iki marka, yeni kimliği Glengo Lectra Teknoloji ünvanı ile ilk kez sanayiciler ve endüstrinin nabzını tutan fikir liderleri ile buluştu. Bu önemli buluşmada firmanın Pazarlama Müdürü Harika Gündem’in açılış konuşmasının ardından Lectra Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Daniel Harari konuşmasını gerçekleştirdi. Harari tüm katılımcıları önce uzun ve deneyimlerle dolu köklü marka geçmişinde yolculuğa çıkartarak, AR-GE’ye yapılan yatırımlarla sağlam temeller üzerine inşa ettikleri stratejilerini paylaştı ve konuşmasına Gerber markasının satın alma süreci ve geleceğe ilişkin hedefleriyle devam etti.

“Türkiye her daim Avrupa’nın dikkatini çeken bir ülke”

Türkiye’yi sektörel perspektifte değerlendiren Harari, “Dinamik ve değişken koşullarda dahi geleceği her koşulda kucaklayan Türkiye, her daim Avrupa'nın dikkatini çeken bir ülke. Türkiye birçok açıdan avantajlarla dolu ve global beklentilere hızlı cevap veren üretim gücüne sahip, bu sebeple Türk hazır giyim sanayine inanmaktan hiç vazgeçmedim” vurgusunda bulundu.
Hazır giyim, mobilya ve otomotiv pazarlarında global pazar lideri olan Lectra’nın sürdürülebilir başarısına değinen Daniel Harari, bu başarının altında hiçbir koşulda taviz vermedikleri AR-GE yatırımları olduğunu dile getirdi. Harari, bu birleşme ile Glengo’nun Türkiye pazarındaki bilinirliği ve deneyimini de bünyesine katarak daha da güçleneceklerini bu sebeple Glengo Lectra Teknoloji’den ve Türkiye’den beklentilerinin çok yüksek olduğunu da sözlerine ekledi.

Glengo ve Lectra birlikteliği sektöre katkı sağlıyor

Glengo Lectra Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Mehmet Aykut Vural ise Avrupa ülkelerine kıyasla Gerber’in marka değerine, Glengo olarak Türkiye’deki operasyonel başarılarıyla değer katan hizmetlerini, Lectra ile “güçler birleşmesi” yaparak zenginleştirme kararından memnuniyetini belirtti. “Müşteri süreçlerindeki var olan deneyimlerimiz, güçlenen ve artan ürün portföyümüze ek olarak büyüyen uzman ekiplerimizle, endüstrinin güçlenmesinde özellikle de içinde bulunduğumuz yeni normal dönemde aktif rol oynayacağımıza inancım tam” diye vurguladı.
Bu özel buluşmada yer alan, Türkiye Hazır Giyim Sanayicileri Derneği eş başkanı Sanem Dikmen’in katılımcıların ortak noktalarını, endüstrinin paydaşları olarak karşılaşılan benzer zorlukların altına çizerek, yaşanılan ekonomik türbülansların endüstriye olan etkisini, bu tür yenilikçi birleşimlerin bu zorlu süreçleri yönetmede sektöre büyük katkılar sunacağını belirtti.” Ülkemizin ekonomik kalkınması ve şirketlerimizin bu dönemde ayakta kalarak büyümesi, sanayimizin her alanda değişen koşullara uyumlanması ve ihracat gücünü artırmasında birlikte hareket almanın önemi büyük” diye belirtti.
Son olarak TGSD eski başkanlarından Hadi Karasu, özellikle pandemi sonrasında böylesine önemli buluşmaların önemini vurgulayarak, bu tür buluşmaların sektör adına çok değerli olduğunun altını çizdi.
Pandemi süreciyle birlikte, zaruri bir şekilde ara verilen ancak düzenlediği bu etkinlikle yüz yüze iletişim fırsatı sunan, sektörün ulusal ve uluslararası arenadaki önderlerini İstanbul’da ağırlayan Glengo Lectra Teknoloji, varolan paydaş ilişkilerinde sektör buluşmalarının önemini bir kez daha hatırlatarak katılımcılardan tam not aldı.